<strong>E</strong>COMMERCE

TE PEATE OLEMA VÄHEMALT 18 AASTAT VANA SELLE VEEBILEHE KÜLASTAMISEKS

Oleme uuendanud e-poodi. Tere tulemast!

Džinn on oma kuulsuse tipul

Üle ilma džinn

Igas maailma nurgas toodetakse kvaliteetset džinni, oleme kuulnud, et isegi väikestel kaugetel troopilistel saartel on džinnitootmine täies hoos. Meil pole selle vastu midagi, meie kaupluste riiulid on džinnist lookas ja oleme täiesti veendunud, et džinni leidub igale maitsele ja igale sündmusele.

Näiteks hea eksootiline eksemplar Jaapanist on Tenjaku Craft Gin. Jaapan on juba ammu suur viskimaa, nüüd on ta saavutanud meistritaseme ka džinnide osakonnas. Tenjaku maitseprofiil on ka kuidagi üdini jaapanlik: yuzu tsitrus, pipar, maitset pehmendav virsik ja roheline tee. Elegantne.

Tenjaku Craft Gin – eksootiline eksemplar Jaapanist

Tenjaku Craft Gin – eksootiline eksemplar Jaapanist

Džinni mitu nägu

Värske, ümar, vürtsikas, pehme, siidine, terav, karge, ürdine, lilleline, kadakane… need sõnad käivad kõik džinni kohta. Džinn on mitme näoga jook. Mõnikord on maitse nii kauge „klassikalisest“ džinnist, et pimedegustatsioonil ei arvaks äragi, et tegu džinniga. See teebki džinnimaailma nii põnevaks.

Ilus näide Belgiast on Panda Organic Lychee Gin. Panda Gin on maailma esimene džinn, mis on litšipõhine džinn. Nagu nimigi ütleb, siis Panda on 100% orgaaniline. Lisaks litšile on Panda Ginis kasutatud veel kirsse, apelsinikoort, basiilikut, rosmariini ja loomulikult kadakamarju. Kadakamarjadeta ei saa džinni teha, siis poleks džinn enam džinn. Belgia on samuti džinnirevolutsioonis oma tähtsat rolli mänginud – oskavad teha head džinni ning džinnisüda on õiges kohas.

Maitsedžinnid on samuti väga popid. Maitsedžinn on džinn, kus domineerib mingi väga konkreetne maitse või maitsed. Näiteks apelsin või kurk või vaarikas, neis on džinni peamine karakteristik kadakas pigem tagaplaanil (aga siiski olemas!). Uusi maitseid tuleb igal aastal juurde. Soomlaste Kyrö on valmis saanud järjekordse meistriteosega ehk lubage tutvustada – Kyrö Pink Gin. Maitseprofiil maasikate ja rabarberiga. No mis saab veel apetiitsemalt ja suvisemalt kõlada?

Soomlaste meistriteos Kyrö Pink Gin

Soomlaste meistriteos Kyrö Pink Gin

Džinn kokteilides

Džinn on suurepärane kokteilide koostisosa. Kui vaadata kokteiliraamatuid, siis tekib paratamatult tunne, et enamik maailmakuulsatest kokteilidest on just džinniga. Nimetame mõned: Dry Martini, Negroni, džinn & toonik, Gimlet, Aviation, White Lady, Clover Club, French 75, Singapore Sling. Ja nii edasi. Kokteiliklassikale sobib hästi džinniklassika –

Portobello Road Gin. Parajalt kadakane, sidrunheinast värske ja piprast kergelt vürtsikas. Kokteilide retseptid leiate meie kodulehelt blogirubriigist kokteilide alt.

Džinn on suurepärane kokteilide koostisosa

Džinn on suurepärane kokteilide koostisosa